خرابی برد پاور تلویزیون سامسونگ 22es5550

در این مقاله خرابی منبع تغذیه برد پاور تلویزیون سامسونگ 22es5550 را مورد بررسی قرار می دهیم . ایراد به این صورت است که تلویزیون روشن نمی شود و چراغ قرمز جلوی دستگاه خاموش بود .

پس از بررسی های لازم علت خرابی برد پاور تلویزیون بود . برد پاور همان منبع تغذیه تلویزیون است که وظیفه تقسیم ولتاژ به بخش های مختلف دستگاه را دارد . زمانی که برد پاور بسوزد تلویزیون روشن نمی شود و یا صدای جیر جیر از داخل تلویزیون می شنوید .

برای رفع این مشکل باید قطعات معیوب تعویض شود . برد پاور 22es5550 یک برد زرد رنگ است که در پشت تلویزیون قرار دارد . اگر پشت برد به رنگ قهوه ای تیره مایل بود به علت خرابی مدار چاپی باید برد تعویض گردد .

نحوه تعویض برد پاور تلویزیون سامسونگ 22es5550

پس از باز کردن تلویزیون و برداشتن برد پاور ابتدا ببینید خازن های برد باد نکرده باشند . سپس با استفاده از یک مولتی متر ترانزیستور ها، ماسفت ها، پل دیود و سایر دیود ها را چک کنید تا ایراد را پیدا کنید . دقت داشته باشید اگر پل دیود خراب بود حتما یکی از ماسفت ها هم خراب است . البته در بعضی موارد آیسی 5 ولت هم خراب می شود .

اگر مشتری خانگی هستید و تجربه کافی برای این کار را ندارید به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تکنسین بخواهید این کار را برای شما انجام دهد .

جهت رفع ایراد خرابی برد پاور تلویزیون سامسونگ 22es5550 تنها کافیست برد پاور تعویض گردد تا مشکل برطرف شود . اگر این ایراد برای شما هم پیش امده با شماره 02177713022 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *