تعمیر بک لایت تلویزیون

در این مقاله تعمیر بک لایت تلویزیون و علت خرابی آن را مورد بررسی قرار می دهیم . همچنین شما می توانید از طریق شماره تماس 02177713022 جهت تعمیر دستگاه خود با کارشناسان ما تماس بگیرید .

در ابتدا شما را با علائم خرابی بک لایت تلویزیون آشنا می کنم .اگر دستگاه شما یکی از حالت های زیر را داشت بک لایت تلویزیون خراب است .

  • تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .
  • پس از بالا آمدن لوگو صفحه تلویزیون تاریک شده ولی تلویزیون صدا دارد .
  • قسمت هایی از تلویزیون تاریک تر از سایر نقاط است . در این حالت بخش های بالایی یا پایینی تلویزیون تاریک تر از سایر نقاط است .
  • از نزدیک به صفحه تلویزیون نگاه می کنید و تصویر را به صورت خیلی کم رنگ می بینید .

تعمیر بک لایت تلویزیون به چه صورت است ؟ بک لایت به مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می گویند که وظیفه تولید نور برای نمایش صفحه تلویزیون را دارند .

زمانی که این لامپ ها می سوزند تلویزیون فرمان می دهد که نور صفحه تلویزیون قطع شود . حال چه یک لامپ از بک لایت تلویزیون شما بسوزد چه کل لامپ ها ولی تلویزیون فرمان قطع نور را می دهد .

بک لایت تلویزیون مانند هر لامپی عمر مفید دارد ، به عنوان مثال در یک تلویزیون 5 هزار ساعت و در مدلی دیگر 10 هزار ساعت . اما نکته مهم اینجاست که شما با رعایت این نکات می توانید عمر مفید بک لایت تلویزیون خود را تا 2 الی 3 برابر افزایش دهید .

به منوی تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت تصویر نور ضمینه و کنتراست را روی 80 قرار دهید و اگر گزینه ای با نام صرفه جویی انرژی دیدید آن را روی کم قرار دهید .

انواع بک لایت تلویزیون

بک لایت انواع مختلفی دارد که در ادامه به نقد تک تک آن ها می پردازیم . بک لایت تلویزیون به دو دسته ال ای دی و ال سی دی تقسیم می شود که هر کدامشان انواع مختلفی دارد . در ابتدا به شرح بک لایت تلویزیون ال ای دی می پردازیم .

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی

بک لایت تلویزیون های ال ای دی همانطور که از نامش پیداست از لامپ های ال ای دی تشکیل شدند که به دو دسته smd و شاخه ای تقسیم می شوند .

بک لایت تلویزیون های smd شامل یک یا دو ردیف هست که لامپ ها بر روی ان قرار دارند . در این مدل ها تعمیر بک لایت تلویزیون به این صورت است که باید بک لایت کامل تعویض گردد .

بک لایت تلویزیون شاخه ای بستگی به اینچ تلویزیون معمولا از 2 تا 13 ردیف تشکیل می شوند . تعمیر بک لایت تلویزیون در این مدل به این صورت است که باید ردیف های خراب تعویض گردند یا کل بک لایت تلویزیون تعویض می شود . روش اصولی این است که کل بک لایت تعویض گردد .

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی

بک لایت تلویزیون های ال سی دی کاملا متفاوت اند و از لامپ های فلورسنت که همان لامپ های مهتابی هستند تشکیل می شوند . تعداد ردیف ها در این نوع بک لایت از 6 تا 12 بستگی به اینچ تلویزیون متغیر است . در دستگاه های ال سی دی تعمیر بک لایت تلویزیون به این صورت است که تنها کافیست ردیف های سوخته تعویض شوند تا مشکل برطرف شود .

در ادامه تعمیر بک لایت تلویزیون چند دستگاه را که در این نمایندگی انجام شد مورد بررسی قرار می دهیم .

هزینه و قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بستگی به مدل و اینچ آن دارد . یکی دیگر از عواملی که بر قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون تاثیر دارد نوع بک لایتی است که در تلویزیون قرار دارد . به عنوان مثال در یک مدل دستگاه بک لایت تلویزیون شامل 3 ردیف و در مدلی دیگر 12 ردیف می باشد . هرچه تعداد ردیف ها و لامپ های ال ای دی بیشتر باشد هزینه و قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون بیشتر است .

تعمیر بک لایت 47lb65200

همانطور که در تصویر می بینید بک لایت این تلویزیون از نوع شاخه ای و شامل 4 ردیف با 9 لامپ ال ای دی است . تعمیر بک لایت تلویزیون برای این مدل اینگونه است که باید کلیه لامپ های بک لایت تعویض شود .

تعمیر بک لایت 40j5950

تعمیر بک لایت تلویزیون 40j5950

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قسمت های بالایی و سمت راست تصویر کم نور تر از سایر نقاط است . تعمیر بک لایت تلویزیون برای این مدل به این صورت است که تعدادی از لامپ های ال ای دی بک لایت خراب بودند و با تعویض کامل آن مشکل برطرف شد .

تعمیر بک لایت su-4388

تعمیر بک لایت تلویزیون su-4388

همانطور که در تصویر می بینید بک لایت این تلویزیون از 8 ردیف 5 تایی تشکیل می شود که از نوع شاخه ای می باشد . تعمیر بک لایت su-4388 برای این مدل به این صورت بود که 2 ردیف از آن خراب بود و با تعویض کامل بک لایت درست شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *