خرابی بک لایت تلویزیون ایکس ویژن 50xs525

در این قسمت خرابی بک لایت تلویزیون ایکس ویژن 50xs525 را مورد بررسی قرار می دهیم . ایراد به این صورت است زمانی که تلویزیون را روشن کرده و پس از بالا امدن لوگو ایکس ویژن صفحه تلویزیون تاریک و تصویری را مشاهده نمی کنید . در برخی موارد هم از همان ابتدا که تلویزیون را روشن کرده صفحه نمایش سیاه بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

پس از بررسی های لازم علت خرابی بک لایت تلویزیون بود . بک لایت همان لامپ های ال ای دی هستند که وظیفه روشنایی صفحه تلویزیون را دارند . زمانی که لامپ های بک لایت بسوزد صفحه تلویزیون سیاه می شود و تلویزیون تصویر ندارد .

برای رفع این مشکل باید بک لایت تعویض گردد . بک لایت 50xs525 از نوع SMD و 1 خط است که در پشت تلویزیون قرار می گیرد . بدلیل اینکه لامپ ها عمر مفید دارند بهتر است کل بک لایت تعویض شود تا با خیالی راحت از تلویزیون استفاده کنید .

نحوه تعویض بک لایت تلویزیون ایکس ویژن 50xs525

پس از باز کردن تلویزیون و برداشتن صفحه نمایش باید صفحات رفلکتور برداشته شوند تا به بک لایت رسید . حال با استفاده از یک تستر تک تک لامپ ها را چک کنید تا ببینید چه تعداد از لامپ ها سوختند . توجه داشته باشید حتی اگر یک عدد لامپ بسوزد کل بک لایت قطع می شود و در برخی موارد تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

اگر مشتری خانگی هستید به دلیل احتمال بالا در شکسته شدن صفحه نمایش به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تکنسین بخواهید این کار را برای شما انجام دهد .

جهت رفع ایراد خرابی بک لایت تلویزیون ایکس ویژن 50xs525 تنها کافیست بک لایت تعویض گردد تا مشکل برطرف شود . اگر این ایراد برای شما هم پیش امده با شماره 02177713022 تماس بگیرید .

شما می توایند مطالب کاملی درخصوص تعمیر تلویزیون ایکس ویژن و تعمیر بک لایت تلویزیون را در این قسمت بخوانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *