خرابی بک لایت تلویزیون آیوا ju55ds180s

خرابی بک لایت تلویزیون آیوا ju55ds180s

در این مقاله خرابی بک لایت تلویزیون آیوا ju55ds180s را مورد بررسی قرار می دهیم . ایراد به این صورت است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد درحالی که اگر از نزدیک به صفحه نمایش نگاه کنید می توانید تصویر را به صورت خیلی کم نور ببینید .

نوع دیگر خرابی به این شکل است که قسمت بالا یا پایین تلویزیون کم نورتر از سایر نقاط است .

پس از بررسی های لازم علت خرابی بک لایت تلویزیون بود . بک لایت همان لامپ های ال ای دی هستند که وظیفه روشنایی صفحه تلویزیون را دارند . زمانی که لامپ های بک لایت بسوزد صفحه تلویزیون سیاه می شود و تلویزیون تصویر ندارد .

برای رفع این مشکل باید بک لایت تعویض گردد . بک لایت ju55ds180s از نوع شاخه ای و 10 خط می باشد . بدلیل اینکه لامپ ها عمر مفید دارند بهتر است کل بک لایت تعویض شود تا با خیالی راحت از تلویزیون استفاده کنید .

نحوه تعویض بک لایت تلویزیون آیوا ju55ds180s

پس از باز کردن تلویزیون و برداشتن صفحه نمایش باید صفحات رفلکتور برداشته شوند تا به بک لایت رسید . حال با استفاده از یک تستر تک تک لامپ ها را چک کنید تا ببینید چه تعداد از لامپ ها سوختند . توجه داشته باشید حتی اگر یک عدد لامپ بسوزد کل بک لایت قطع می شود و در برخی موارد تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

اگر مشتری خانگی هستید به دلیل احتمال بالا در شکسته شدن صفحه نمایش به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تکنسین بخواهید این کار را برای شما انجام دهد .

جهت رفع ایراد خرابی بک لایت تلویزیون آیوا ju55ds180s تنها کافیست بک لایت تعویض گردد تا مشکل برطرف شود . اگر این ایراد برای شما هم پیش امده با شماره 02177713022 تماس بگیرید .

شما می توایند مطالب کاملی درخصوص تعمیر بک لایت تلویزیون را در این قسمت بخوانید تا بیشتر با آن آشنا شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *