خرابی بک لایت تلویزیون تی سی ال 55p2us

خرابی بک لایت تلویزیون تی سی ال 55p2us

در این مقاله خرابی بک لایت تلویزیون تی سی ال 55p2us را مورد بررسی قرار می دهیم . ایراد به این صورت است که پس از روشن کردن تلویزیون و نمایش لوگو امپریال، تصویر تلویزیون تاریک می شود .

نوع دیگر خرابی به این شکل است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

پس از بررسی های لازم علت خرابی بک لایت تلویزیون بود . بک لایت همان لامپ های ال ای دی هستند که وظیفه روشنایی صفحه تلویزیون را دارند . زمانی که لامپ های بک لایت بسوزد صفحه تلویزیون سیاه می شود و تلویزیون تصویر ندارد .

برای رفع این مشکل باید بک لایت تعویض گردد . بک لایت 55p2us از نوع شاخه ای و شامل 4 ردیف می باشد . بدلیل اینکه لامپ ها عمر مفید دارند بهتر است کل بک لایت تعویض شود تا با خیالی راحت از تلویزیون استفاده کنید .

نحوه تعویض بک لایت تلویزیون تی سی ال 55p2us

پس از باز کردن تلویزیون و برداشتن صفحه نمایش باید صفحات رفلکتور برداشته شوند تا به بک لایت رسید . حال با استفاده از یک تستر تک تک لامپ ها را چک کنید تا ببینید چه تعداد از لامپ ها سوختند . توجه داشته باشید حتی اگر یک عدد لامپ بسوزد کل بک لایت قطع می شود و در برخی موارد تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

اگر مشتری خانگی هستید به دلیل احتمال بالا در شکسته شدن صفحه نمایش به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تکنسین بخواهید این کار را برای شما انجام دهد .

جهت رفع ایراد خرابی بک لایت تلویزیون تی سی ال 55p2us تنها کافیست بک لایت تعویض گردد تا مشکل برطرف شود . اگر این ایراد برای شما هم پیش امده با شماره 02177713022 تماس بگیرید .

شما می توایند مطالب کاملی درخصوص تعمیر تلویزیون تی سی ال و یا تعمیر بک لایت تلویزیون را در این قسمت بخوانید تا بیشتر با آن آشنا شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *